Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Używane są one w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zgodnie z unijnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) informujemy, że dane osobowe użytkowników
nie są przechowywane ani przetwarzane przez Administratora strony internetowej.

Polityka prywatności w naszym serwisie

Thomas Merton21 listopada 2014 roku, Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, o. Eryk Koppa SVD, podczas skromnej uroczystości z udziałem kilkunastu Współbraci, zainaugurował oficjalne istnienie Pokoju Mertona w Domu Misyjnym św. Arnolda Janssena w Laskowicach.

Pokój Mertona to przede wszystkim biblioteka, zawierająca znaczący księgozbiór książek Thomas Mertona, mnicha-trapisty, poety i diarysty, eseisty i mistrza duchowego.

Zgromadzony księgozbiór, na który składa się prawie kompletny korpus Mertonianów zarówno w języku angielskim, jak i polskim, a także w kilku innych językach, to owoc pasji i kilkudziesięcioletniej intelektualno-duchowej fascynacji werbisty, o. Edwarda Jana Michowskiego SVD.Thomas Merton

O. Edward jest członkiem The International Thomas Merton Society. Udało mu się pozyskać dla The Thomas Merton Study Center na Uniwersytecie Bellarmnine w Louisville, Kentucky w USA, wiele prac naukowych napisanych w Polsce i poświęconych życiu i twórczości Thomasa Mertona.

Pokój Mertona jest także swoistą izbą pamięci wielkiego trapisty, przybliżającą jego postać. Celem stworzenia i istnienia Pokoju jest udostępnienie księgozbioru wszystkim chętnym, a zwłaszcza tym, którzy interesują się życiem i twórczością Thomasa Mertona.

O. Edward Jan Michowski SVD i wspólnota werbistów w Laskowicach serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do odwiedzenia Domu Misyjnego i Pokoju Mertona.

Zobacz galerię fotografii

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com